Taahhüt Blog

Taahhüt Blog

E-Satınalma'yı Destekleyen Süreçler

writer_avatar Taahhut.com, 06 Aralık 2022
esatinalma

Tedarik süreçlerinizi desteklemek ve otomatikleştirmek için teknolojiyi kullanmak işinize verimlilik getirir ve bir zamanlar manuel olan süreçleri kolaylaştırır. İster satışın başlangıcında, ister faturalandırmanın sonunda olsun, tedarik sürecinin herhangi bir aşamasında e-satınalma platformlarını kullanabilirsiniz.

Günümüzde, pazarlar daha dinamik hale geliyor. Şirketlerin üretkenliğini artırması ve maliyetlerini etkin bir şekilde yönetmesi gerekiyor. E-satınalma, tedarikçilerle iletişim kurmak için de popüler bir seçenek olarak görülüyor.
E-satınalma, verimliliği artırmanıza ve birçok manuel işlemi düzene koymanıza yardımcı olan birçok elektronik süreçten oluşur.
E-satınalma veya e-tedarik, aşağıdakiler gibi diğer elektronik faaliyetler tarafından desteklenir:

E-Bilgilendirme:

İnterneti kullanarak satın alma bilgilerinin araştırılması ve taraflara dağıtılmasıdır.

E-ihale:

Basitçe söylemek gerekirse, elektronik ihale veya “e-ihale”, satın alma sürecinin bir satın alma platformu kullanılarak çevrimiçi olarak yürütüldüğü yerdir. Tedarikçilere kolaylaştırılmış bir süreç sunarak belgelere kolayca erişmelerini, teslim tarihlerini belirlemelerini ve daha fazla ihale fırsatına erişmelerini sağlar.
E-ihale faydalıdır çünkü hem alıcıya hem de tedarikçiye adım adım ilerleyen yapılandırılmış bir süreç sağlar.
E-ihaleler bazen bir sonraki bölüme geçmeden önce bir bölümü tamamlamanızı gerektirir. Böyle olmasa bile, e-ihale sistemi ihaleyi bölümlere ayırarak, alıcı tarafından istenen yanıtları ve bilgileri açıkça ortaya koyar ve eksik bölümleri işaretler.

Taahut.com’un sunduğu “Fiyat eksiltme renkli e-ihale” modülü hakkında detaylı bilgi icin "Taahhut.com Satın Alma Yöntemleri" yazımıza göz atabilirsiniz.

Doğrudan Alım:

E-ihaleye göre daha düşük hacimli alımlar için kullanılan hızlı ve pratik bir satın alma modülüdür.  Daha standart ürün/hizmetler için kullanılan bu modülde en düşük fiyatın verilmesi esastır.

Elektronik Raporlar:

Bir e-satınalma platformu kullanırken, anlık raporlara istediğiniz zaman ulaşabilirsiniz. Eğer Taahhut.com üzerinden satın alma süreçlerinizi yürütüyorsanız, sadece fiyat odaklı değil, kendi oluşturduğunuz fiyat dışı unsurlara göre ayrıntılı değerlendirmelere sahip olabilirsiniz. 
Böylece ekibiniz ve siz istediğiniz zaman bu bilgilere erişebilirsiniz. Bu, tüm satın alma sürecini düzene sokar ve satın alma operasyonlarınızın diğer önemli yönlerine odaklanmanız için size fırsat tanır.

  • ESATİNALMA
  • DİJİTALSATİNALMA
  • DİJİTALLESME
  • B2B
  • ELEKTRONİKSATİNALMA
  • EİHALE
  • DİJİTALSATİNALMANİNAVANTAJLARİ
blogCardImage

Merhaba,

Satın alma ve satış profesyonelleri için Taahhüt Blog yayında! Ticaret, stratejik satın alma ve e-ihale dünyasından bilgiler, yenilikler, haberler ile sizinleyiz.

fayda maliyet analizi

Fayda-Maliyet Analizinin 4 Adımı

DEVAMINI OKU
PAYLAŞ
0 YORUM
0 YORUM
imageCard

Merhaba,

Satın alma ve satış profesyonelleri için Taahhüt Blog yayında! Ticaret, stratejik satın alma ve e-ihale dünyasından bilgiler, yenilikler, haberler ile sizinleyiz.

imageCard

Blanket Order (Açık Sipariş) Nedir?

DEVAMINI OKU